Infolinia : +1-914-368-0091
Wyszukaj Samochód dla Siebie

Monachium Lotnisko

Port lotniczy Monachium jest międzynarodowym, drugim co do wielkości lotniskiem w Niemczech. Nosi imię Franza Josefa Straussa. Położony jest 28 km na północny wschód od Monachium, w pobliżu starefo miasta Freising. Planujesz podróż w okolicach Monachium? Jeśli chcesz poruszać się bezpiecznie i komfortowo wypożycz samochód. Nasza firma jest jednym z najlepszych portali oferujących tanie wynajęcie samochodu z lotniska w Monachium. Oferujemy serwis najwyższej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych cen wypożyczenia aut w różnych segmentach – od aut kompaktowych po samochody luksusowe.

Monachium jest stolicą Bawarii, często nazywane drugą stolicą Niemiec. Najbardziej charakterystycznym monachijskim obiektem zabytkowym jest z pewnością Frauenkirche czyli Kościół NMP wzniesiony na miejscu XIII wiecznej kaplicy, a jego najbardziej charakterystyczną cechą są dwie bliźniacze wieże przykryte nietypowymi kopułami z miedzianej blachy. Peterskirche to drugi z kolei kościół pod wezwaniem św. Piotra, stanowiący wizerunek miasta a jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc zabytkowych. W obrębie dawnych murów fortyfikacyjnych, których fragmenty nadal jeszcze można zobaczyć w mieście znajduje się wiele innych kościołów, a także mało atrakcyjny architektonicznie ratusz na rynku Starego Miasta. Starówka jest tu typowa dla niemieckich miast, pełna mieszczańskich domów i wąskich ulic. Znajduje się tu również ogromny XIV-wieczny zespół pałacowy, posiadający aż osiem dziedzińców i kilkanaście pałacowych skrzydeł. Niezwykle interesujący jest też Konigsplatz jako miejsce skupiające znane XIX-wieczne budowle, w tym gmach Zbiorów sztuki Antycznej.

Jeśli potrzebna ci tania wypożyczalnia samochodów w Monachium – dobrze trafiłeś. Koniecznie sprawdź naszą ofertę wynajmu samochodów na lotnisku w tym mieście.

Miejsce wynajmu

* Więcej miast dostępnych w powyższej wyszukiwarce